Lot rozwija się w regionach. Nowe połączenia krajowe

Polskie Linie Lotnicze LOT nie tylko otwierają kolejne połączenia z Warszawy, rozbudowują swój budapesztański hub, ale także rozwijają siatkę połączeń z lotnisk krajowych. Od sezonu zimowego pasażerowie mogą skorzystać z dodatkowych połączeń między stolicą Polski a Poznaniem, Lublinem i Rzeszowem. Niestety, województwo podlaskie pozostaje białą plamą na lotniczej mapie naszego kraju. Narodowy przewoźnik pewnie jeszcze długo nie pochwali się otwarciem jakiegokolwiek połączenia do i z naszego regionu. Jak wynika z poniższej informacji, rozwój siatki połączeń postępuje, a zatem budowa lotniska regionalnego w Podlaskiem ma jak najbardziej sens.

Dolina Lotnicza, który skupia przedsiębiorców przemysłu lotniczego, to także wysoko oceniany w rankingach poziomu życia Rzeszów oraz wysokiej światowej klasy zabytki jak zamek w Łańcucie.

Port Rzeszów-Jasionka zlokalizowany w odległości zaledwie 14 km od centrum Rzeszowa jest ważnym lotniskiem na mapie LOT-owskiej siatki połączeń. Obecnie można stąd raz w tygodniu polecieć do Nowego Jorku (EWR), Tel Awiwu oraz, jeszcze jesienią, aż 34 razy tygodniowo – kilka razy dziennie – do Warszawy. Od sezonu zimowego pojawiły się dodatkowe rejsy wieczorne do stolicy.

Nasza siatka połączeń układana jest tak, by każdy pasażer mógł znaleźć dogodne połączenie. Wypełnienie samolotów na trasie Warszawa – Rzeszów – Warszawa jest na tyle satysfakcjonujące, że postanowiliśmy poszerzyć ofertę dla pasażerów o dodatkowe rejsy wieczorne w wybrane dni tygodnia – tłumaczą przedstawiciele Polskich Linii Lotniczych LOT.

Nowe rejsy są realizowane trzy razy w tygodniu, od 28 października 2019 r., według następującego rozkładu:

LO 3811 WAW-RZE 18:30-19:25 poniedziałek, środa, piątek
LO 3812 RZE-WAW 20:00-20:55 poniedziałek, środa, piątek

Dodatkowe połączenie zyskał także Lublin. Uruchomione 3 września 2018 roku połączenie krajowe z Warszawy do stolicy województwa lubelskiego okazało się wielkim sukcesem. Lublin jest jednym z największych i najprężniej rozwijających się miast po prawej stronie Wisły. Jako stolica województwa lubelskiego pełni rolę administracyjnego, gospodarczego i kulturalnego centrum regionu. To także duży ośrodek akademicki. Bogata, ponad 700-letnia historia Lublina oraz położenie w wielokulturowym tyglu stanowią o jego szczególnych walorach. Wśród najbardziej znanych imprez kulturalnych są Carnaval Sztukmistrzów, Festiwal Inne Brzmienia, Noc Kultury, Jarmark Jagielloński, Festiwal Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi”, Festiwal „Konfrontacje Teatralne” i Europejski Festiwal Smaku.

Rozkład został skonstruowany w ten sposób, by umożliwić dogodne przesiadki na Lotnisku Chopina, zarówno na rejsy do Ameryki Północnej, do Europy Zachodniej i Środkowej oraz do portów krajowych. Z naszych obserwacji wynika, że dotychczas pasażerowie najchętniej przesiadali się na rejsy m.in. do Gdańska, Mediolanu i Brukseli. Dzięki drugiemu rejsowi dziennie w wybrane dni tygodnia oferujemy możliwość jeszcze bardziej dogodnej, nawet jednodniowej podróży do tych a także szeregu innych portów lotniczych w Polsce i w Europie Zachodniej – informuje biuro prasowe LOT-u.

Nowe rejsy są realizowane cztery razy w tygodniu, od 27 października 2019 r., według następującego rozkładu:

LO 3969 WAW-LUZ 22:55-23:45 poniedziałek, wtorek, czwartek, niedziela
LO 3970 LUZ-WAW 06:00-06:55 poniedziałek, wtorek, środa, piątek

Połączenia krajowe realizowane są w przeważającej mierze odrzutowymi samolotami z rodziny Embraer oraz turbośmigłowymi Bombardierami Q400. Maszyny mogą zabrać na pokład od 78 do 118 pasażerów. Bilety na nowe połączenia są już dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym na lot.com.

LOT w 2018 roku przewiózł rekordową liczbę ponad 8,9 mln pasażerów, o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W tym roku polski przewoźnik planuje przewieźć 10 mln pasażerów. LOT używa dziś na co dzień ponad 80 nowoczesnych samolotów. Przewoźnik ma w swojej rozkładowej ofercie już 111 połączeń na całym świecie.

Jak widać, lotniska w Rzeszowie i Lublinie są dla LOT-u perspektywiczne, a liczba pasażerów rośnie. Czas na regionalny port lotniczy w Podlaskiem!

Fot. LOT

Dodaj komentarz