Podlascy przedsiębiorcy chcą lotniska na Krywlanach?

Tak wynika z komunikatu białostockiego magistratu. Jak czytamy, członkowie Podlaskiego Klubu Biznesu zaapelowali do władz województwa oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku o merytoryczne wsparcie i dialog w sprawie pełnego uruchomienia lotniska na Krywlanach. Oficjalne stanowisko zostało przekazane regionalnym władzom, Lasom Państwowym i mediom pod koniec kwietnia.

Apel podlaskich przedsiębiorców – sygnowany przez prezesa Podlaskiego Klubu Biznesu Wojciecha Strzałkowskiego, wiceprezesa zarządu Ryszarda Iwaszkiewicza i przewodniczącego konwentu Stanisława Łuniewskiego – to głos lokalnych firm.

Biznesmeni w ten sposób wspierają uruchomienie pasa startowego na Krywlanach. Postrzegają tę inwestycję jako jedyną szansę na lotnisko w Białymstoku i województwie podlaskim. Ich zdaniem brak lotniska hamuje rozwój miasta i regionu. Utrudnia powstawanie nowych miejsc pracy, rozwój przedsiębiorczości oraz zakładanie nowych firm z kapitałem krajowym i zagranicznym.

Jak zaznaczają w swoim piśmie, brak dostępności transportowo-lotniczej ma negatywny wpływ nie tylko na lokalną gospodarkę, ale także ogranicza rozwój osobisty, zawodowo-menedżerski i turystyczny. Pod tym względem w opinii przedsiębiorców Białystok jest niechlubnym wyjątkiem w skali kraju.

Fot. pixabay.com